OGŁOSZENIA  2  WIELKIEGO  POSTU / 28– 02 -2021R.

1. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc marzec :

„ Módlmy się o to , abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią , żeby cieszyć się niezgłębionym miłosierdziem Bożym . „

1. W czwartek święto św. Kazimierza królewicza .
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Piątek o 1630 ; Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 1530 .
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca , modlimy się o nowe powołania.

Od 1630 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania . W tym tygodniu przypada również I piątek , spowiedź od 1600 1625 .

1. Dziękuję parafianom z ul. Łąkowej , Obwodowej i Lipowej za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty . W sobotę na 900 zapraszam do sprzątania kościoła parafian z ul. Słonecznej .

1. Zachęcam do nabycia i lektury naszego tygodnika katolickiego NIEDZIELA .

1. Dzisiaj, jak każdego roku w 2 Niedzielę Wielkiego zwaną Ad Gentes , zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjonarzom .

1. Zakład pogrzebowy Klepsydra z Działoszyna , który pełnił rolę grabarza na naszym cmentarzu rezygnuje z tej funkcji , ale jak mnie zapewniono do czasu ( najpóźniej wakacji) znalezienia nowego grabarza będą nadal pełnić tę funkcję . Zapraszam zatem chętnych do objęcia posady grabarza na cmentarzu w Trębaczewie .

1. W tym roku Caritas Archidiecezji Częstochowskiej chce wybudować kuchnię wraz z jadłodajnią dla ubogich i bezdomnych . Każda osoba , która chce wesprzeć dzieło budowy może złożyć ofiarę do koperty-cegiełki .Wszystkich darczyńców prosimy o uzupełnienie danych na blankiecie i jego zwrot do swojej  parafii . Zebrane dane pozwolą nam na wysłanie certyfikatów współbudowniczych dzieła .

1. Intencje mszalne na bieżący tydzień :

• Mamy dalszy ciąg serialu intencje mszalne . Ks. kanclerz Marian Szczerba zabronił mi odprawiać dwóch mszy dziennie i łączyć intencji nawet za zgodą zamawiających . Na dzień dzisiejszy jest zamówionych prawie 600 mszy pogrzebowych do tego dochodzą msze zamawiane indywidualnie . Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na swoją msze zamawianą z racji pogrzebu . Dla tych , którym tej cierpliwości może zabraknąć jest możliwość przeniesienia mszy pogrzebowej na msze zbiorowe , które będą w soboty i w niedzielę o 1600 . Taką msze może przenieś tylko ta osoba , która ją zamawiała .