OGŁOSZENIA 19 Niedziela Zwykła 09-08-2020 R.

   OGŁOSZENIA PARAFIALNE   19 Niedziela Zwykła 09– 08 -2020 R.

 

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy :

W poniedziałek święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika

we wtorek  wspomnienie Św. Klary Dziewicy

w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego Prezbitera I Męczennika

w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P .

 

  1. Msze Święte w sobotę wg porządku niedzielnego z poświęceniem ziół I kwiatów .

 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty parafianom z
  2. Wyzwolenia numery nieparzyste od 119 do 137.Ponieważ w sobotę jest uroczystość , dlatego zapraszam do sprzątania kościoła w piątek na 1800 parafian z ul. Wyzwolenia numery nieparzyste od 139 do 161 .

 

  1. Zachęcam do nabycia i lektury naszego tygodnika katolickiego Niedziela.

 

  1. Dziękuję za złożone ofiary w minionym tygodniu na chodnik na cmentarzu . Jeżeli pogoda na to pozwoli , to za kilka dni rozpoczną się prace z kładzeniem chodnika .

 

  1. APELPRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

We wtorek dnia 4sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozjimateriałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach,a skala zniszczeń –porażająca.150 ofiarśmiertelnych(a liczba ciąglewzrasta), ponad 5tys. rannychi szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów.Cierpiący mieszkańcy Bejrutupotrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego.Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem  Caritas Polska.

Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłeofiary tragedii.Proszę również, aby tego dnia, przedwszystkimi kościołami i kaplicamiw Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska,zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. ✠Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień :